TAG: defter

Sadece defter ve kalem ile not tutmak

Bir çok dijital aygıt kullanan ve bunların her birinde kaliteli, ulaşılabilir not tutma, to-do list işlevine sahip uygulamalar kullanma şansına sahip biriyim. Aslında artık bir çoğumuz böyleyiz.

Fakat ben ajandaya not almayı, Evernote’a not almaktan daha çok tercih ediyorum. Dijital uygulamalar geliştiren bir insanın, bu uygulamalara güveninin olmaması gibi bir durum söz konusu değil. Sadece her bir harfini kalemle kağıda döktüğüm notlar daha fazla akılda kalıcı oluyor, ayrıca sürekli klavye ve touch keyboardla meşgul olan parmaklarım kalem ile yazma eylemini çoğu zaman özlüyor 🙂

Dijital uygulamalarda hangi notu, hangi dakikada, hangi lokasyonda yazdığınızı görmek işten bile değil. Tarihe göre sıralayabilir, tarihleri erteleyebilir, sayfalarca ekleme yapabilir, fotoğraf, döküman gibi ek dosyalar ekleyebilir ve notunuzu/görev listenizi geliştirebilirsiniz.

Fakat bu denli çok bir işleve ihtiyacınız yok ise basit ve hızlı olmaya çalışın. Bir defter (ajanda) ve bir kalem kesinlikle pilleri bitmeyecek, yanlışlıkla silemeyeceğiniz, kolay kolay giriş bilgilerini unutmayacağınız ilkel ama %100 tutarlı not aletleridir. İşlerinizi daha hızlı halledeceğinizi düşünerek detaylı ve profesyonel to-do app.ler edinmeden önce bu uygulamaların yazılan işleri yapmadığını hatırlayın.

Not: Girişimcilik kisvesi altında yüzlerce balon insan sahnelerde konuşuyor, internette yazıyor ve içi boş danışmanlıktan öteye gidemiyor. Lütfen 30$ verdiğiniz için bir ajanda uygulamasının kölesi olabileceğinizi, bu ücreti verdiği için, 20 dakika sonra yapacağı yemek yeme planını dahi elindeki telefonda kayıtlı tutanların türediğini unutmayın.

Daha eski bir yazı bulunmamaktadır..