Hakkımda

Web uygulamaları geliştiren, vakit buldukça bass gitarıyla cebelleşen, plak dinlemeyi seven bir kimseyim.

1996 yılında İstanbul’da doğdum. 13 yaşımda ilk pc oyunumu yüklemek üzereyken bilgisayarımın alev alması sonucu bilgisayar oyunlarına karşı antipati kazandım ve bilgisayar denilen bu nesnenin başka eğlenceli tarafları olduğunu düşünerek araştırmaya başladım.

İlköğretim yıllarında fen ve matematiğe olan ilgim beni önce elektroniğe ardından yazılım alanına itmeye başladı. Aynı günlerde internet bağlantım olmadığı için qbase.exe’yi flash bellek içinde bana getiren kuzenim (Hakan Yücel) “Hello world!” deneyimini yaşamama sebep oldu.

2012 yılına kadar belli bir seviyede takılıp kalmakla beraber 2012 yılının yaz mevsiminde edindiğim modem ile beraber Web Tasarım alanındaki makaleleri okumaya ve uygulamaya başladım. Peşi sıra girdiğim SBS sınavında Handan Hayrettin Yelkikanat Anadolu Teknik Lisesi – Web Tasarım ve Programlama bölümünü kazanarak lise öğrenimine başladım. Dört yıl bu okulda lise öğrenimimi tamamladıktan sonra yatay geçiş ile Marmara Üniversitesi – Bilgisayar Programcılığı bölümüne geçiş yaptım. Üç ay bu bölümde okuduktan sonra örgün üniversite öğrenimimi sonlandırarak 18 yaşımda ilk şirketimi kurdum.

Ajans Miranda adı altında 8 ay kadar kurumsal web siteleri, online ön muhasebe sistemleri ve back-office yazılımları geliştirerek iş hayatına adım attım. Bu süreci bazı aksaklıklar sebebiyle sonlandırarak, lise döneminde stajer olarak çalıştığım Kent Creativist firması ile freelance işler yürütmeye başladım.

Lisans eğitimine AÖF – Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü ile devam etme kararı aldım. Bu süreçte Mezun Group şirketinden aldığım teklifle beraber Mezun Social Network, Mezun Greencard, Mezun Calling Card,Mezun KBP,Mezun Okul Arama Motoru ve Mezun reklam ve operasyon yönetim sistemi LeadBase’de görev aldım. 1,5 yıl kadar bu görevimi sürdürdükten sonra Mezun şirketinin ekonomik sorunlarından ötürü işimden ayrıldım ve tekrar freelance olarak çalışmaya başladım.

2017 Nisan ayında Aksoy Araştırma’nın teklifi üzerine Eşzamanlı Anket Uygulaması’nı geliştirmeye başladım ve Ekim 2017’de Aksoy Aaraştırma bünyesine web uygulamaları geliştiricisi olarak dahil oldum.

Yetkinliklerim

  • Apache, Apache Hadoop
  • PHP (Zend FW)
  • GUI Linux
  • Google Analytics
  • Google Search Console
  • Google Adsense
  • Google Adwords
  • MySQL, MariaDB
  • Javascript
  • HTML 5 & CSS 3

 

Bunların dışında..

Çocukluğumdan itibaren hayalini kurduğum plak koleksiyonerliğine sevgili kız arkadaşım Özge’nin teşvikleri sayesinde 2016 yılında başladım. Bir ömür de devam etmeyi temenni ediyorum.

Bass gitar sesi duymaktan fazla haz aldığım için bir SX Jazz Bass edindim ve uzun zamandır boş vakitlerimde kendisiyle vakit geçirmeye çalışıyorum.

Bunların dışında en değer verdiğim şey kitaplar. İlkokul yıllarımdan bu yana kitap okumadan geçirdiğim çok küçük aralıklar mevcuttur. Çok zor durumda kalmadıkça ve odaklanma sorunu çekmedikçe kitap, dergi, makale vs. edinmeye ve okumaya çalışırım.