Nisan Gündemi : Derbi ve Erken Seçim

Bugün 21 Nisan Cumartesi.

Son zamanlarda kendimi veri madenciliğine fazlasıyla kaptırmıştım. Lakin 16 Nisan Pazartesi gününden bu yana fazlasıyla şiddetli ve büyük bir diş apsesi ile uğraşıyorum. Normal hayat akışım tamamen durdu. Şiş bir suratla dışarı çıkamadığım gibi evde de ağrı ve antibiyotik iğne etkisiyle kıvranıp duruyordum. Diş sağlığına sadece düzenli fırçalayarak değil yeterli kalsiyum alarak + düzenli temizleyerek kavuşulabiliyormuş. Maalesef kalsiyum veren besinlerle çocukluğumdan beri aram hiç iyi olmamıştır. Ceremesini çekiyorum.

Bugün biraz daha iyi hissettiğim için ertelediğim işlerin başına geçtim, daha öncesinde de sosyal medyayı karıştırıp gündeme baktım. Maalesef can sıkıcı saçma şeylerden ibaret bir gündem olduğunu gördüm.

Fenerbahçe – Beşiktaş Derbisi

Şenol Güneş’in başına yabancı atılması ve beş dikiş ile müdahale edilmesi beni bir Beşiktaş taraftarı olarak üzdü. Fakat hem Beşiktaş taraftarında hem de Fenerbahçe taraftarında metaların değişmediğini gördüm. Tolga’nın bir stat personeline yumruk attığını, aynı Tolga’ya yerli yerinde otururken kasıtlı küfür edildiğini gördüm. Bana öyle genel geçer geliyor ki böyle şeyler nasıl bir hiddet kaynağı olduğunu ne yazık ki anlayamıyorum. X kişinin Y kişiye yaptığı yanlış hareket hiç bir topluluğa mal edilemeyeceği gibi, asırlık spor kulüplerinin saygınlığını her kim yerle bir ediyorsa caydırıcı yaptırımlar uygulanmasını da yerinde buluyorum. Bu işin profesyoneli, ekspertizi ben olmadığım için öznel fikirlerimi yazıp bu gündem maddesini kendi tarafımda noktalıyorum.

Erken Seçim

Önümüzde bir erken seçim maratonu var. Devlet Bahçeli’nin açıklamalarıyla beraber jet hızıyla gündemin tam ortasına oturan erken seçimin tarihi dahi belirlendi. 24 Haziran 2018 günü Türkiye Cumhuriyeti Başkanını seçecek. Yeni sistemin demosunu şu anda yaşıyoruz fakat hala tam bir geçiş sağlanamadığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bazı bürokratik problemler olduğunu, bunların önünün açılabilmesi için bir an evvel tam geçişin sağlanması gerektiğini belirtti.

İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener’in açıklamalarını merak ettiğim için ilk olarak son söylemlerini dinledim. Gayet öz güveni tam ve partisinin seçime hazır olduğunu gösteren açıklamalarda bulunuyor. Bu seçim Türkiye Cumhuriyeti halkını şaşırtacak cinsten olabilir. Sonuçlarını merakla bekliyorum. Bir de CHP’nin adayı ile umarım seçim pusulasının başına gidene kadar öğrenmiş oluruz.

 

Sonuç olarak;

Bir erken seçime hazırlanıyoruz, hem de yönetim şekli revize ediliyor. Yani gelişmek adına bazı adımlar atıldığını duyuyoruz. Her ne kadar yeterli ya da yetersiz desek de odak noktamız gelişmek ve hız. Yönetim biçiminde bile durum bu.
Fakat aynı ülkede 90 dakikalık spor müsabakasında holiganlık uğruna yıllarını spora vermiş bir adamın kafası yarılabiliyor. Bakın Şenol Güneş ya da Beşiktaş vs. değil olay. Çakmağı fırlatan kişinin açıklaması yaklaşık olarak şöyle: “Amacım Şenol Güneş’e arar vermek değildi, gerildim, fırlattım.”  Bu nedir biliyor musunuz arkadaşlar? Öğretmenini, doktorunu, güvenlik görevlisini döven adamı; işini layığıyla yapmak yerine gücünü kullanan adamı ne kadar benimsediğimizin göstergesidir bu..

Seçim meydanlarında yüksek sesle, bağırarak konuşmak siyasetçinin farzı değildir, ama miting alanları birbirlerini gazlayan yüzlerce boş insanla doludur ve siyasetçiler onların sesini bastırmak zorundadır..

 


Yorum yok. Hemen yorumunu paylaş!.

Yorum yap